Європейські пірати будуть об’єднуватися в Києві

 

15-16 червня у столиці України, місті Києві, пройде Об’єднавча конференція Європейської Партії Піратів (PPEU), на якій делегати від різних країн континенту обговорять можливість створення єдиної європейської Партії Піратів для спільної участі у наступних виборах до Європарламенту.

Столиця України стане місцем проведення такої історичної події на пропозицію Українського піратського співтовариства, на базі якої невдовзі буде створено національну піратську партію. У квітні цього року УПС було прийняте в Міжнародний піратський інтернаціонал (PPI), тому сьогодні є повноцінним представником європейського піратського руху.

Досить символічно, що місцем проведення Об’єднавчої конференції стане столична Спеціалізованої школи №194 “Перспектива”, на базі якої українськими піратами був реалізований перший проект із впровадження вільного програмного забезпечення у навчальний процес. Школа стала певним “локомотивом” цієї ініціативи, і зараз подібні проекти будуть запускатися у багатьох інших школах Оболонського району міста Києва.

Європейські пірати, як відомо, присутні у нинішньому складі Європарламенту – у 2009 році Піратська партія Швеції отримала 7,1% голосів місцевих виборців, а це дало змогу вибороти 2 депутатські мандати. Після цього кілька інших європейських піратських партій святкували перемогу на місцевих муніципальних виборах, і зараз сотні “піратів” перебувають у владних органах різних країн Старого Світу.

Досвід перемог на виборах та різке зростання популярності піратських ідей в Західній Європі відкривають чудові перспективи здобути значно ширше представництво у найвищому законодавчому органі Євросоюзу на виборах, які пройдуть у травні 2014 року.

Тож київська конференція може стати історичною – саме у столиці України будуть прийняті уставні документи нової європейської партії, яка неодмінно буде представлена наступного року у Європарламенті. Новий час потребує нових підходів у політиці і зростаюча популярність піратського руху це прекрасно демонструє.

Для представників преси передбачена зустріч із гостями конференції 16 червня. За уточненнями прохання звертатися за контактами, вказаними на сайті.

Украинские пираты дали мастер-класс комфортного протеста

УРА!!! Мы МОЛОДЦЫ!!! Успешно прошла наша первая акция! Все вернулись живые и здоровые. Не смотря на то, что это был наш первый опыт проведения акции, все получилось отлично. Пришли все, кто обещал быть. Подтянулись даже те, кто не обещал. С милицией и «службой документирования» проблем не возникало. Как раз наоборот, в разговорах с ними узнали много нового и полезного о проведении акций.

По началу была мысль перекочевать к комиссиям под чужую заявку. Но, дедушек-социалистов было слишком много и у каждого в руках по два флага. Не хотелось мелькать на фоне красных флагов.

Меня огорчили журналисты. На нас, кроме немецкого RTL и немецкой газеты «Время», не отреагировали. Даже после того, как пошли и вручили каждому украинскому журналисту нашу листовку, они и не подумали снять что-то кроме толкучки у комиссий ВР. Если не дал им редактор такого задания, то они и пальцем не пошевельнут. Даже корреспонденты Euronews, проходя мимо нас с камерой не остановились хотя бы узнать что происходит. На мой взгляд, для журналистов — странная позиция.

Но, ничего страшного в этом нет. Надо учитывать поведение представителей наших СМИ и делать яркие акции, уведомлять о них заранее и с элементами интриги. Мне кажется, что в этом случае СМИ начнут реагировать.

Что меня еще удивило. На наше приглашение присоединится к акции откликнулась только одна организация – САУ. Для нашей первой акции может это и было не плохо, но мне это кажется странным. Каждый сам по себе и минимум взаимодействия.

Был у нас прокол и с выбором места. Хотя, на площади Конституции как раз и можно устраивать пляжные вечеринки, но нас было почти не видно. Так же мы плохо отработали пост-релиз. Фотографии появились только сегодня во второй половине дня.

Но, не взирая на все недостатки мы МОЛОДЦЫ!!! Наша первая акция удалась! Мы опровергли пословицу «Первый блин комом».

Спасибо всем кто принимал участие в акции, готовил ее и просто следил за нашей акцией.

 

P.S.

Часть фотографий выложили на нашей странице в ФБ:

http://www.facebook.com/groups/piratepartyua/

Появятся остальные — тоже выложим.

Украинские пираты дают мастер-класс комфортного протеста

Украинское Пиратское Сообщество (УПС) собирает единомышленников и друзей под верховной радой. Повод – очередная попытка депутатов принять закон 2450, значительно усложняющий осуществление права граждан на протест. УПС готов продемонстрировать, что протест – как способ обратной связи с властью – может и должен быть комфортным, по крайней мере для одной стороны, и власти не следует так уж явно демонстрировать свой страх перед свободными гражданами, загораживаясь рядами букв новых законов и старого доброго спецназа.

История показывает, что принятие мер, ограничивающих свободу граждан, начинается с наступления на свободу мирных протестов и свободу слова, а заканчивается шепотом на кухне и ГУЛагами. Мы призываем внести некоторую легкость во взаимодействие граждане-власть и не повторять исторические ошибки, равно проигрышные для обеих сторон.

Право на протест – неотъемлемое право свободных граждан. Это – нормальный способ осуществления обратной связи после акта делегирования власти для донесения до мастеров законотворчества позиции гражданского актива страны.

Украинские пираты, как одни из представителей интеллектуальной элиты нации, берутся продемонстрировать азы политической культуры – причем одновременно и власти и оппозиционерам. Бросаться на щиты ОМОНа нам кажется неинтеллигентным, бессмысленным и неостроумным в важном деле протеста. Но это не значит, что протестовать не нужно – напротив, необходимо, но – максимально респектабельно.

Мы спустимся на протест с шезлонгами и трубками. Первые будут символизировать спокойствие, устойчивость и усидчивость, вторые можете считать трубками мира.

Присоединяйтесь к нам – в понедельник, 21 мая, с 9:30 под верховной радой. Не забудьте шезлонги или складные кресла, все остальное, что ассоциируется у вас с комфортом.

Кстати, 21 мая во всем мире отмечается Всемирный день культурного разнообразия во имя диалога и развития. Следите за новостями УПС.

Причаливай к нашему берегу свободы! Украинское Пиратское Сообщество: официальный сайт, представительство в facebook. Манифест читайте тут.

Контакты для прессы:

Сергей Ярыгин: 067-2437595, ysv@pp-ua.org

Дмитрий Хопта: 067-7212228, cap@pp-ua.org

19 березня відбудеться «пряма лінія» з першим заступником Голови Державної служби інтелектуальної власності України Олексієм Яновим

19 березня 2012 року з 11:00 до 12:00 у редакції газети «Урядовий кур’єр» відбудеться «пряма лінія» з першим заступником Голови Державної служби інтелектуальної власності України Олексієм Яновим.

Тематика заходу пов’язана з питаннями авторського права, маркування примірників аудіовізуальних творів, вибору способів правової охорони та захисту прав на об’єкти авторського права.

Запитання можна поставити в режимі онлайн за телефоном: 253-15-83 або надіслати завчасно на електронну скриньку: imrich@ukcc.com.ua.

Пропонуємо всім бажаючим запитати у пана Янова про наміри його відомства взяти участь у війні власників копірайтів проти звичайних людей. Зокрема, хоча б, про український аналог SOPA/PIPA/ACTA  «Законопроект 6523» та причини підтримки держустановою брехні від організації колективного управління авторськими правами УЛАСП — відеоролику «Якщо музика звучить, то за неї треба платити», який створює стереотип відсутності вільного музичного контенту, на який не поширюються права цієї організації і тому вона не може вимагати за його використання виплат роялті (та ж музика під ліцензіями Creative Commons).

Піратські партії страйкуватимуть проти SOPA і PIPA

18 січня значна кількість вебсайтів буде вимкнена власниками у знак протесту проти законопроектів SOPA і PIPA [1], що зараз готуються до розгляду у США. У разі прийняття, вони завдадуть непоправної шкоди свободі слова, негативно вплинуть на економіку і призведуть до падіння рівня безпеки в мережі. Про свою участь у страйку, серед інших, вже заявили такі відомі компанії як Вікіпедія [2], Reddit, Mozilla та Free Software Foundation. Багато організацій, включно з Google, Facebook і Twitter, висловили серйозну занепокоєність щодо цих законодавчих ініціатив США [3].

Навіть, не беручи до уваги нелегітимність та недієздатність цих законів, вони йдуть усупереч із базовими демократичними нормами. Реформа має на меті ввести цензуру через надання США та корпораціям прав на блокування доступу до (і роботи) вебсайтів, які, за їх переконаннями, порушують їх монополії на інтелектуальну власність. Це стосується і пошукових систем та інших сайтів, що розміщують посилання на «порушників». Робитися це буде руками інтернет-провайдерів, яких зобов’яжуть блокувати доступ, платіжних систем, котрі муситимуть блокувати рахунки, та рекламодавців, яким заборонять працювати з зазначеними ресурсами [4].

Ці закони унеможливлять роботу соціальних мереж, пошукових систем та усіх інших вебсайтів, що зараз надають користувачам можливість спілкуватися та обмінюватися інформацією — всі вони муситимуть жорстко контролювати дії користувачів і впроваджувати цензуру аби самим не стати жертвою закону. Достатньо розміщення посилання в коментарях сайту поважного інтернет-видання для того, щоб воно збанкрутувало, а його власників притягли до відповідальності за порушення чиїхось прав. Ця загроза стосується не тільки інновацій та індустрії розваг, вона порушує одне з фундаментальних прав людини — право на свободу слова. Ті, хто підтримують ці законопроекти, відмовляються визнавати за проблему їх антидемократичність, проте зазначають, що подібні системи вже встигли показати свою користь в таких країнах як Китай, Іран та Сирія [5] — країнах відомих своєю офіційною політикою придушення свободи слова та волевиявлення.

Піратські партії приєднуються до протесту проти цих законопроектів, бо вони несуть страшну загрозу для користувачів Інтернету по всьому світу. Піратські партії загалом виступають проти будь-яких реформ, що мають на меті введення більш жорстких норм законів у сфері інтелектуальної власності, та у цьому випадку ситуація виходить за рамки файлообміну — під удар попадає сама взаємодія людей у всесвітній мережі, незалежно від того носить вона особистий чи комерційний характер.

Сайти піратських партій також буде вимкнено у знак протесту.

Про готовність взяти участь у страйку заявили такі Піратські партії (на момент публікації, список ще поновлюється):

  • Австралії
  • Бельгії
  • Великобританії
  • Греції
  • Іспанії
  • Італії
  • Казахстану
  • Канади
  • Каталонії
  • Люксембургу
  • Массачусетсу та Джорджії
  • Нідерландів
  • Німеччини (разом з Молодіжною піратською партією Німеччини)
  • Росії
  • Туреччини
  • України
  • Франції
  • Чехії
  • Швеції

Посилання:
[1] Протест проти SOPA: http://sopastrike.com/
[2] Заява анлійської Вікіпедії про вимкнення в рамках акції анти-SOPA: http://wikimediafoundation.org/wiki/English_Wikipedia_anti-SOPA_blackout
[3] Перелік організації, що висловилися проти SOPA & PIPA: https://www.cdt.org/report/list-organizations-and-individuals-opposing-sopa
[4] PIPA/SOPA знищать Інтернет: http://fightforthefuture.org/pipa/
[5] Це спрацювало в Китаї, то чому не спробувати у США?: http://www.publicknowledge.org/blog/it-worked-china-why-not-united-states

Зареєстровано «піратську» релігію

«Місіонерська церква Копімізму» стала офіційно зареєстрованою релігійною організацією в Швеції.

Аби досягти цього організатори витратили рік на боротьбу з бюрократичною системою. Головним принципом нової релігії стала священність інформації, а головним таїнством  — її вільне розповсюдження. Храмами культу мають стати сайти, де «віруючі» будуть публікувати і завантажувати файли. Засновники релігії вийшли з молодіжного крила Піратської партії Швеції і партійці сподіваються, що цей проект допоможе захистити піратів  при розповсюдженні будь-яких об’єктів авторського права. У борців з піратами будуть зв’язані руки через захист порушників авторського права шведськими законами про свободу релігій.

Джерело — http://piratemedia.ru/news/pirates/world/item/3350-v-shvetsii-zaregistrirovana-piratskaya-religiya-kopimizm.html / http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Центр Демократичного Відродження запрошує на Форум «Молодь проти проявів корупції в університетах»

Запрошуємо небайдужу молодь, представників громадського сектору, експертів та представників ЗМІ долучитися до роботи Форуму «Молодь проти проявів корупції в університетах», який стане заключним заходом проекту «Інформаційна кампанія проти проявів корупції в університетах» і відбудеться 26 листопада в м. Київ у Великому Конференц-залі НАН України, що знаходиться за адресою: вул. Володимирська, 55. 

На Форумі Ви матимете можливість:

  • Ознайомитись з найважливішими та найцікавішими моментами кампанії
  • Долучитися до Презентації та обговорення результатів соціологічного дослідження, яке проводилось в рамках проекту. В опитуванні взяли участь більше 2 000 студентів з різних міст України!
  • Прослухати виступи та взяти участь в подальшій дискусії з експертами на тему: «Суспільство та Держава проти проявів корупції» 
  • Презентувати своє бачення вирішення проблеми корупції на обраному Вами рівні 
  • Почути кваліфіковану експертну оцінку Вашої пропозиції, можливі поради щодо її вдосконалення та реалістичності втілення 
  • Отримати шанс перетворити Вашу ідею в конкретний проект та реалізувати її!

Повідомлення ініціативної групи з підготовки установчих зборів Громадської ради при Державній службі інтелектуальної власності України

Установчі збори з формування складу Громадської ради при Державній службі інтелектуальної власності України відбудуться об 11:00 28 жовтня 2011 року в залі засідань Державної служби інтелектуальної власності України (м. Київ, вул. Урицького, 45, 7-й поверх).

Громадська рада при Державній службі інтелектуальної власності України як постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган утворюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

До складу Громадської ради можуть бути обрані представники громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок та їх об’єднань, творчих спілок, асоціацій, організацій роботодавців, недержавних засобів масової інформації та інших непідприємницьких товариств і установ, легалізованих відповідно до законодавства України (далі – інститути громадянського суспільства).

Склад Громадської ради буде сформовано на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за кандидатури, які добровільно заявили про бажання брати участь у роботі Громадської ради та були внесені інститутами громадянського суспільства.

Кількісний склад Громадської ради буде визначено установчими зборами.

До складу Громадської ради може бути обрано не більше ніж по одному представнику від кожного інституту громадянського суспільства. Членство в громадській раді є індивідуальним.

Джерело та додаткові відомості — http://sips.gov.ua/ua/grom_rada.html

Запрошуємо до участі в проекті вільної платформи для онлайн-бібліотеки

Піратська партія Канади анонсувала старт чергового багатообіцяючого проекту. Після успішного запуску торрент-сайту TorMovies, присвяченого продукції кіноіндустрії, його автор Тревіс МакКрі повідомив про намір створити електронну бібліотеку, до архівів якої увійдуть електронні копії усіх створених людством книжок. Проект отримав назву «TUEBL (The Ultimate Ebook Library)».

Близько двох тижнів тестувались існуючі вільні CMS, проте вони не задовольнили вимоги розробників. Тому було вирішено створювати платформу для бібліотеки з нуля. Автори проекту склали її приблизний опис, але майте на увазі, що він може змінюватися і доповнюватися у процесі розробки, тому для отримання актуальної інформації рекомендується ознайомитися із розділом Issues сторінки проекту на github.

Продовжити читання “Запрошуємо до участі в проекті вільної платформи для онлайн-бібліотеки”