Посібники з моніторингу знань у вільному доступі

Інформація про те, що Міністерство освіти хоче потестувати 5 і 10 класи з’явилася у вересні. За планом це – проста моніторингова перевірка знань, але і батьки і вчителі вже встигли вдосталь наскаржитися на надмірне додаткове навантаження на своїх дітей. Так, 5-класникам з 14 до 25 жовтня треба було б написати 5 тестів, 10-класникам – аж 10. Тоді ж на запит “Свідомо” Інститут повідомив, що грошей з бюджету на це брати не буде, а збірники завдань безкоштовно викладе на своєму сайті. Пізніше стало відомо, що з технічних причин Міносвіти вирішило провести моніторинг пізніше – з 12 листопада. А Інститут інноваційних технологій заявив, що викладе збірники за два дні до початку. Натомість, видавництво ТОВ “ЦНМЛ” випустило комерційний тираж цих збірників і Інститут не оминув можливості прорекламувати їх у школах. Вартість одного збірника для 10-класників – 8 гривень, для 5-класників – 7 гривень. І вчителів, і батьків це обурило. Вони називають моніторинг бізнес-проектом Міністерства освіти.

Джерело – “Свідомо”

Невідомі активісти відсканували посібники і виклали їх у мережі аби уберегти батьків учнів від чергового побору. Продовжуючи їх роботу, ми відкорегували скановані сторінки і перепакували окремі файли у цільні pdf для спрощення їх перегляду. Завантажити їх можна в окремому розділі Вільної шкільної бібліотеки.

http://schoolbooks.org.ua/zbirniki-monitoringu

15 листопада 2013

В Николаеве милиция обыскивает IT-компанию, взяв «под арест» около 200 программистов
 По данным николаевских СМИ, санкционированные обыски в офисах IT-компании Camo-IT проводятся в рамках уголовного производства, открытого по статьям 172 «Грубое нарушение законодательства о труде» и 176 «Нарушение авторского права и смежных прав» Уголовного кодекса Украины.

Крупнейшие библиотеки Рунета прогнулись под правообладателей
Под давлением правообладателей крупнейшие пиратские библиотеки Рунета «Флибуста» и «Либрусек» были вынуждены убрать из доступа книги популярных отечественных авторов.

Депутаты хотят запретить в Украине продажи ПО и техники, не переведенной на украинский

МВД будет собирать биометрические данные школьников
Украинским родителям предлагают заводить на детей идентификационные карты. Пилотный проект уже запущен в Ивано-Франковске, а в 2014-м распространится по всей стране

Renault продает машину с аккумулятором под DRM
Бизнес-модель Renault такова. Владелец автомобиля Renault Zoe не имеет права купить аккумулятор. Вместо этого он получает его в аренду и должен платить ежемесячные взносы. Если же владелец перестанет платить и просрочит очередной платеж, то встроенная в аккумулятор система DRM заблокирует зарядку. То есть производитель может удаленно вывести автомобиль из строя.

EFF против секретных договоров по копирайту
Фонд электронных рубежей (EFF) выступил с категорическим осуждением норм торгового соглашения, которое готовятся подписать США, Япония, Австралия, Канада, Мексика и другие страны. Вчера черновик секретного соглашения о так называемом Транс-Тихоокеанском партнерстве (Trans-Pacific Partnership) был опубликован на сайте Wikileaks.