Міжнародний семінар «Протидія порушенням авторського права і суміжних прав у цифровому середовищі»

7 червня 2011 року в приміщенні Державного підприємства “Український інститут промислової власності” розпочав роботу дводенний міжнародний семінар “Протидія порушенням авторського права і суміжних прав у цифровому середовищі”.

Основна мета заходу – організувати конструктивний діалог між державними органами, неурядовими організаціями, правовласниками та іншими зацікавленими сторонами для подальшої спільної роботи в напрямі протидії порушенням авторських прав у цифровому середовищі.

Організаторами виступили Відомство патентів і торговельних марок США й Державна служба інтелектуальної власності України (Державна служба).

Олексій ЯновПро потребу комплексної боротьби з піратством і впровадження заходів щодо розвитку міжнародного та національного законодавства розповів Олексій Янов, заступник голови Державної служби, відкриваючи захід:

– Прогрес телекомунікацій в Україні відбувається швидкими темпами. Однак розвиток інфраструктури Інтернету на тлі недостатнього розвитку законодавства або в разі неможливості реалізації останнього створює умови для зростання рівня Інтернет-піратства. Налагодження взаємодії між посередниками Інтернет-послуг та правовласниками й правоохоронними органами, реалізація бізнес-моделей легального використання контенту в Інтернеті, просвітницькі заходи повинні стати ключовими елементами в комплексній боротьбі з піратством.

На міжнародному рівні протягом кількох останніх років обговорюється проект договору, покликаного врегулювати проблеми Інтернет-піратства (Анти-контрафактна торговельна угода).

Я сподіваюся, що спільні зусилля сприятимуть розвитку Інтернету як простору для легального використання контенту, який охороняється законодавством у сфері авторського права та суміжних прав, і що завдяки боротьбі з цифровим піратством Інтернет стане джерелом процвітання творчих індустрій у новому тисячолітті.

Кевін Розенбаум, Відомство патентів і торговельних марок США, привітав усіх присутніх та окреслив декілька особливо важливих питань, які обговорюватимуться протягом першого дня семінару:

– Від імені американської делегації й Американського посольства в Києві дякую вам за запрошення взяти участь у цій конференції. Наша організація просуває ефективне забезпечення прав інтелектуальної власності як у США, так і в інших країнах. Цей захід є частиною цієї місії, і ми із задоволенням співпрацюємо з українським патентним відомством. Сьогодні передбачена інтенсивна програма, у межах якої ми поговоримо про масштаби окресленої проблеми, захист прав власності в цифровому середовищі, а також про важливість співпраці учасників Інтернет-ринку.

Джеремі Бенкс, Міжнародна федерація фонографічної індустрії, під час вступної промови наголосив на певних наслідках, які може мати зволікання з вирішенням проблеми піратства в цифровому середовищі:

– Музична індустрія активно використовує цифрове середовище. В Америці ринок цієї галузі складає 4,6 мільярди доларів, але якщо проаналізувати його, то тільки один з 20 користувачів завантажує легальний контент. Таким чином, потрібні негайні зміни, оскільки нинішня ситуація перешкоджає інвестиціям і люди втрачатимуть робочі місця.

Источник — http://www.sdip.gov.ua/ua/7_8semap.html

Залишити відповідь