14-е засідання українсько-американської Групи співпраці

22 червня 2011 року за ініціативою Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) та Посольства США в Україні відбулося 14-е засідання українсько-американської Групи співпраці з питань забезпечення виконання законодавства у сфері інтелектуальної власності.

На початку засідання перший заступник голови Державної служби Олексій Янов привітав учасників та виділив першочергові питання, обговорення яких дозволить окреслити стан виконання Плану спільних заходів з удосконалення системи захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Після виголошення змістовної доповіді про головні напрями, у яких здійснюється робота державної системи правової охорони інтелектуальної власності сьогодні, Олексій Янов проаналізував законодавчу базу й окремо висвітлив найбільш актуальні питання в галузі захисту авторського права і суміжних прав.

Представник американської сторони Групи співпраці, дипломат економічного відділу Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Алекс Раян у своєму виступі відзначив важливість заходів, спрямованих на більш ефективну боротьбу з порушеннями у сфері авторського права і суміжних прав, підкресливши, що сьогодні найбільш актуальними для України є питання, пов’язані з піратством у мережі Інтернет, з діяльністю організацій колективного управління, з легалізацією комп’ютерного програмного забезпечення в органах виконавчої влади.

Нагадаємо, що в лютому цього року Верховною Радою України був прийнятий у першому читанні проект Закону України № 6523 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав». Олексій Янов висловив сподівання, що парламент остаточно розгляне та прийме Закон у другому читанні вже восени й це, безперечно, сприятиме вдосконаленню вітчизняної системи захисту прав інтелектуальної власності.

У ході засідання про свої досягнення у сфері боротьби з порушеннями авторських та суміжних прав і захисту об’єктів інтелектуальної власності доповіли представники Міністерства внутрішніх справ України, Державної митної служби України, Міністерства культури України, Міністерства аграрної політики України.

Члени Групи співпраці приділили багато уваги проблемі піратства в мережі Інтернет. З активною позицією як найбільш зацікавлені в подоланні цієї проблеми виступили правовласники: Асоціація музичної індустрії України, Українська антипіратська асоціація й Коаліція виконавців та продюсерів України. Усі без винятку учасники заходу погодилися з необхідністю більш тісної співпраці в питаннях боротьби з нелегальним контентом заради досягнення максимальних результатів у вирішенні цієї проблеми.

На завершення засідання Алекс Раян висловив щире сподівання щодо успішності майбутнього співробітництва й наголосив, що в разі подальшого виконання Плану спільних заходів з удосконалення системи захисту прав інтелектуальної власності в Україні всі учасники цього складного процесу будуть задоволені його результатами.

Конструктивне обговорення актуальних проблем захисту авторського права і суміжних прав в Україні під час чергового засідання Групи співпраці дало можливість більш точно окреслити ті питання в цій сфері, які є на сьогодні нагальними й потребують максимальної зосередженості як державних органів, так і правовласників. На одностайну думку учасників засідання, з-поміж таких питань, перш за все, необхідність впровадження Плану спільних заходів, який якнайшвидше має активно втілюватися в життя.

Проведення наступного засідання українсько-американської Групи співпраці призначене на вересень – жовтень 2011 року.

Джерело — http://sdip.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=1639

Залишити відповідь