Хто ми та які наші цілі

Наприкінці квітня поновилась робота над створенням Піратської партії України. Ініціативна група запустила сайт та почала оформлювати документи для офіційної реєстрації руху. Це не перша наша спроба. Два роки тому пірати вже збиралися і заявляли про себе, але результату так і не досягли.

Піратське співтовариство відоме своєю боротьбою за право вільного некомерційного файлообміну. З’явилось воно вперше у Швеції, разом із створенням організації Piratbyrån (швед. Піратський комітет), яка відома широкому загалу своїм проектом — трекером The Pirate Bay. Слідом за комітетом в 2006 з’явилась і партія. Її засновник Рік Фальквінге визначив три основні принципи піратів: культура обміну, свобода інформації та непорушність права на особисте життя. Ці ідеали стали відправною точкою  для світового суспільства інтернет-користувачів. Піратські партії почали створювати по усьому світу, а шведська, перша з них, навіть зуміла пробитися до Європарламенту, де зараз представлена двома депутатами.

Основною метою піратів є досягнення повної свободи інформації. Це доволі обширне питання, що охоплює усе від скорочення термінів дії патентів та копірайту до популяризації вільного програмного забезпечення (ВПЗ). Піратська партія України визначила для себе наразі дві головні цілі: визнання на законодавчому рівні вільних ліцензій, таких як GPL та Creative Commons, та масове переведення держустанов на використання вільних аналогів ПЗ. Це дозволить зекономити значну частину бюджетних коштів, що зараз витрачаються на купівлю ліцензій. В цьому аспекті Україна значно відстала від решти європейських країн, які вже давно мають подібні програми.

Наразі ми займаємося одразу двома проектами: інтернет-порталом, на якому будь-хто зможе публікувати власні роботи під ліцензіями Creative Commons, та базою електронних підручників. Вже було проведено ряд переговорів з молодими музикантами, яким прийшлася до душі ідея платформи вільного розповсюдження творів. Новини по ходу роботи будуть періодично публікуватися на цьому сайті.

Декларація наших принципів

Залишити відповідь