Міністерство освіти не в змозі безкоштовно поширювати електронні підручники

Протягом останніх кількох років керівництво Міністерства освіти, науки, молоді та спорту неодноразово обіцяло вирішити проблему електронних шкільних підручників. 2 роки тому звучали обіцянки забезпечити ними столичні школи іще до початку навчального сезону 2010 року. А майже рік тому особисто міністр, пан Табачник, урочисто оголосив, що «для українських школярів зараз готують єдиний електронний підручник». Одначе час іде, а жоден такий підручник так і не з’явився. Більше того, Міністерство, по суті, розписалось у власній немічності.

Українське піратське співтовариство звернулося до Міносвіти з пропозицією допомогти у розповсюдженні електронних підручників, гарантувавши при цьому взяти на себе всі можливі витрати. У відповідь на цю пропозицію українські пірати отримали лист від Інституту інновацій технологій і змісту освіти, де «суспільно-гуманітарний сектор» обмежився традиційною відпискою:

«На Ваш запит від 23 березня 2012 року щодо надання електронних версій шкільних підручників для подальшого їх розповсюдження мережею інтернет Інститут інновацій технологій і змісту освіти повідомляє наступне.

Зміст підручників є інтелектуальною власністю авторів і охороняється Законом України “Про авторське право і суміжні права”, тому без письмової згоди авторів не може використовуватись».

Найцікавіше, що у цей же час своє бачення розвитку ситуації висловив Прем’єр-міністр України Микола Азаров. На своїй сторінці у Фейсбуці, відповідаючи на звернення одного з користувачів, який зміг знайти в інтернеті лише 2 підручники, Прем’єр-міністр пообіцяв дати доручення міністрові освіти Дмитрові Табачнику викласти електронні версії підручників в інтернет: “Я дам таку вказівку міністрові, думаю, що Ви про це найближчим часом довідаєтеся”.

Цікаво, чи насмілиться міністр відфутболити доручення керівника уряду на Інститут інновацій технологій і змісту освіти, що вже має залізну формальну відписку? Чи не запропонує той же Інститут Прем’єр-міністру самостійно розбиратися із кожним автором підручників? І чому міністерство не вважає своєю проблемою вирішити питання «авторського права», підписуючи з авторами контракт на випуск підручників? Зважаючи на те, що підручники оплачуються нашими з вами коштами!

Тим не менше, Українське піратське співтовариство залишає за собою право самостійно вирішити цю проблему, навіть попри очевидне небажання Міністерства освіти, науки, молоді та спорту робити власну роботу, заради якої, власне, і створене подібне міністерство.

Залишити відповідь